GD
Soru Sahibi
21 Ağustos 2017 21:16

Sağ diz Mr incelemesi

Merhaba hocam , Sporcuyum sezon başlıyor , teşekkür ederim . Medial ve lateral meisküsün tüm kompenentlerinde grade II-a dejenerasyon izlenmektedir. Ön çapraz bağ dejeneratif değişiklier nedeniyle incelmiştir . Periligamentöz yağ yastıkçığı ödemlidir. + medial ve lateral menisküsün tüm kompenentlerinde grade II-a dejenerasyon , Klinik ön tanı : Menikopati Koronal planda T2 ağırlıklı Sagital planda T1 , PD VE T2 ağırlıklı Transvers planda T2 ağırlıklı

2 cevap
Cevaplar (2)

Doğukan bey, Grade 2 dejenerasyon bizim için pek önemli bir sorun değil. Bağ incelme görünümü de muayene de tutuyorsa bağlar sorun değil. Bacak kaslarını kuvvetlendirip sezona başlayabilirsiniz. İyi günler

8 Eylül 2017 15:16
GD
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam .

8 Eylül 2017 15:20

İyi Günler,

8 Eylül 2017 15:33