YD
Soru Sahibi
14 Ağustos 2017 14:41

Sağ Diz Kapağımda Ödem

Merhaba Ben futbolcuyum , yaklaşık 2 hafta önce sezona başladık sağ dizim kapağımda gün geçtikçe artan ağrı başladı en son üstüne basamaz merdiven inip çıkamaz hale geldim. Doktoruma gittim MR istedi MR sonucunda ; Sinovyal Mesafeler: Suprapatellar bursa ve diz eklem aralığında minimal effüzyon izlendi. Kemikler: Kesit alanına giren bölümlerde distal femur , proksimal tibia ve proksimal fibulada medüller ve koritak sinyal özlelliklerinde patoloji ayırt edilmedi. Kortikal kemik devamlılığı normaldir. Patella inferior kesiminde kemik iliğinde ödematöz sinyal artışları izlendi ( kontüzyon?). Yumuşak Doku: Foffanın yağ yastıkçığı superıor kesiminde ödematöz sinyal artışları izlendi Klinik değerlendirme önerilir. Doktorum 3 hafta antrenman yapmıyacağımı ve dinleneceğimi söyledi 2 tane Voltoren adlı biri hap diğer merhem yazdı 3 hafta oldu , bacağım eskisinden daha iyi ama tekrar hafif tempo koşu yapmaya kalktığımda ağrılar artıyor Bu durum neyi gösteriyor. Teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)

çok geçmiş olsun malesef tam iyileşmediğinizi ve Fizik tedavi uzmanının da tedavisine ihtiyacınız olduğunu göstermekte. spor hayatınızın devamlılığı bu tedavilere bağlı.

17 Eylül 2017 17:49