UF
Soru Sahibi
9 Ekim 2013 12:03

safra kesesi taşı

hocam iyi günler.annemin safra kesesinde taş var ramazan ayının 15.günü şiddetli ağrı mide bulantısıyla doktora gitti ve yapılan tahliller sonucunda safra kesesinde taş olduğu ve safra kesesinin alınması gerektiği söylendi.fakat safra kesesinde iltihaplanma olduğu için 3-4 gün ac karnına serum takıldı ve iltihap giderildi.doktor bize bu durumda 45 gün sonra ameliyat olabileceğimizi söyledi ve bekleme sürecimiz başladı bu süre içerisinde 5-10 kadar sancı yaşadı hastaneye gittik iğne ve bazen serumla düzeldi geri döndük.ilk kırkbeş günün bitmesine 10 gün kadar vardı.bu sefer ağrı dinmedi tekrar doktorumuza gittik yine iltihaplanma olmuş dedi tekrar ac karnına serum tedavisi ve bir 45 gün daha beklememizi söyledi bugün itibariyle o kırkbeş günün bitmesine 3-5 gün kala yine şiddetli bir ağrı oldu doktorumuza gittik yine iltihaplanma olmuş.şimdi bir 45 gün daha beklememiz gerekiyor.sizden ricam tıpda bu safra kesesi taşı ameliyatının çözümü her yerde bu şekildemidir.yani ömür boyu ameliyat olamama 45 gün 45 gün ömrün sonuna kadar sürekli ağrı sızı çekme ihtimali varmı.başka bir çözümü yokmudur.varsa bizi yönlendirirmisiniz.teşekkür ederim kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim annem şu anda rize devlet hastanesinde yatıyor.

1 cevap
Cevaplar (1)

tabiki vardır bu hasta artık h,ç beklemeden ameliyat edilmelidir sanırırm kimse üstlenemk istemiyor zor bir ameliyat diye sanırım rizeden arıyorsunuz getirin sorununuzu çözelim kısacası bekelemek gerekmiyor amelyiata ilk fırsatta alınlaıdır isterseniz internet sitemden telefonumu alıp arayabilirsiniz

9 Ekim 2013 17:57