YM
Soru Sahibi
16 Mayıs 2016 00:27

Safra kesesi polip

Merhaba hocam geçen gün safra kesesinden ultrason çekildi tokluğa bağlı milimetrelik polib santandı bu kötümü kansermi yani bana biraz bilgi verirseniz sevinirim Peki hocam ben bir kaçtane röntgen çektirdim bu radyosyan bendeki milimetrik polib çok etkilermi sigara içmenin de zararı olurmu

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bunlar tıpta halen tartışmalı konular Mehmet bey. Polip olarak yorumlanan lezyonların çoğunun daha sonra taş olduğu saptanır. 1 cm boyuta kadar daha az risk olduğu düşünülüyor ve izlem önerilebiliyor. Ancak, özellikle genç yaşta saptandığında muhtemelen zaman içerisinde ameliyat gerekecektir. Taş şüphesi ya da büyüme saptandığında da ameliyat indikasyonu doğuyor. Sevgiler... Doç. Dr. Sezai Leventoğlu www.sezaileventoglu.com sezaileventoglu@hotmail.com twitter.com/Dr. Sezai Leventoglu https://www.facebook.com/dr.sezai.leventoglu/ (*** *** ** (muayenehane tel & fax) (*** *** ** (Asistan Dilek hanım mobil tel) (*** *** ** (kişisel cep)

20 Mayıs 2016 12:10
YM
Soru Sahibi

Peki hocam polip denilen şeyin taş olma imkanı varmı sadece milimetrik dendi bilmiyorum

25 Mayıs 2016 03:01
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Taş da olabilir. Sezai L.

25 Mayıs 2016 11:08
YM
Soru Sahibi

Bugün tekrar ultrason çektirdim polip gözüktü bakan doktor önemli değil dedi kanser olma ihtimali Nasıl milimetrelikle /3.5 milimetrik arasında fark ne kadar ne yapmamı önerirsiniz

31 Mayıs 2016 09:32
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Sizi takip eden hekimle birlikte vermeniz gereken bir karar Mehmet bey. Sevgiler... SL

31 Mayıs 2016 09:39