AH
Soru Sahibi
26 Eylül 2017 11:35

Safra ameliyati sonrasi

Merhabalar hocam Safra kesesinden ameliyat 6mm boyundaydi. Ameliyat olali 3 ay oldu yanliz ayakta fazla durunca migdem bulaniyor. Sabah uyanir uyanmaz tuvalete gidiyorum. Diskim koyu degil. Ve etraftaki kokulara buyuk bi duyarlilogim oldu migdemi bulandiriyor. Sabah migdem yaniyor ekmek yiyince geciyor. Istahsizim. 1 veya 2 kilo kadar kaybim var

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeynel Abidin Öztürk
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Geçmiş olsun Halil Bey, bahsetmiş olduğunuz şikayetler zaman zaman safra kesesi ameliyatı geçiren bireylerde görülebilmektedir. Ancak eşlik edebilecek başka sindirim sistemine ait patolojilerin bulunup bulunmadığını ayırt edebilmek için bulunduğunuz bölgede bir gastroenteroloji uzmanı ya da iç hastalıkları uzmanı ile iletişime geçmeniz uygun olacaktır.

30 Eylül 2017 11:20