ah
Soru Sahibi
7 Aralık 2013 18:17

Saç ve cilt

Merhaba Doktor Bey, Benim saç ense kökümde seboreik dermatit başladı.Dr um CODERMO adında bir losyon verdi bunu kullanmaya başladım.İlk kullanımda fazla olmasa da dün kullandığımda yanma hatta kulaklarımda yoğun olacak şekilde bir yanma oluştu.(sadece ensemde sorun olan bölgeye uyguladım)Bu normal midir? Ayırca vichy decrosla dönüşümlü olarak haftada 3 gün kullanmak üzere ketoral de verdi dr um.(vichy memnun kaldığım dr. öncesi kullandığım bir şampuan) Bu 2 gün içerisinde kabuklanma oluştu normalmidir? Ayrıca yüzümde rozeas var bunun içinde ROZA adlı bir ilaç kullanıyorum gece sürüyorum.Gündüz içinde en az SPF 30 korumalı bir nemlendirici kullanmam gerektiğini söyledi fakat ürün adı vermedi.Bu ilacı sadece geceleri sürüyorum.Yüzümde sadece yanaklarımda minik pembe isilik şeklinde bu lekeler.Ayrıca dirseklerimde de ilaçları kullandığımdan beri tesadüfmü yoksa başka bir durum mu anlamadım szlama kızarıklık ve çatlamış bir görüntü var.Çok endişeliyim cildim ve saçlarm konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Nemlendirme için SPF 30 lu olan hangi ürünü tavsiye edebilirsiniz mümkünse .Selametle Kalın

1 cevap
Cevaplar (1)

Sn. Sistemik retinoid tedavisi ile sorununuzdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

7 Aralık 2013 20:22