14 Ağustos 2015 20:34

SAÇ dökülmesi

merhaba,23 yaşındayım saçımda erken beyazlama sorunu var ve bu yüzden 2.5 ay önce saçımı boyadım ve daha önce hiç dökülmeyen saçlarım dökülmeye başladı,kolay bir şekilde kırılıyor,kopuyor ve dökülüyor günlük dökülen tel sayısının 40 ile 50 tel arasında olduğunu tahmin ediyorum.Saç köklerim çok cansız.2 hafta önce bir dermatoloğa muayene oldum ve konazol şampuan,betasalic losyon,psovate losyon ve zinco kapsül verdi.Bu ilaçları kullanıyorum ancak şampuan çok fazla kuruluk yapıyor ve losyonlarında bir faydasını göremedim gibi sadece kepeklenme azaldı.Dökülen saç sayısında ise bir değişiklik yok saçlarım çok kolay bi şekilde elime geliyor açıkçası bu durum stres yaptı bende ve psikolojim bozulmaya başladı.Acaba bana nasıl bir tavsiyede bulunursunuz sizinde değerli fikirlerinizi almak isterim.Doktor herhangi bir tahlil yapmadı ben boyadan kaynaklandığını söyleyince.Acaba prp ve mezoterapi işe yarar mı dökülen saçlarım yeniden çıkar mı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçici bir dökülme OLDUĞUNU düşünüyorum. Normalde en az 1 ay doktorunuzun verdiği tedavileri kullanıp kontrole gitmelisiniz

14 Ağustos 2015 21:30