14 Ağustos 2015 20:31

SAÇ dökülmesi

merhaba,23 yaşındayım saçımda erken beyazlama sorunu var ve bu yüzden 2.5 ay önce saçımı boyadım ve daha önce hiç dökülmeyen saçlarım dökülmeye başladı,kolay bir şekilde kırılıyor,kopuyor ve dökülüyor günlük dökülen tel sayısının 40 ile 50 tel arasında olduğunu tahmin ediyorum.Saç köklerim çok cansız.2 hafta önce bir dermatoloğa muayene oldum ve konazol şampuan,betasalic losyon,psovate losyon ve zinco kapsül verdi.Bu ilaçları kullanıyorum ancak şampuan çok fazla kuruluk yapıyor ve losyonlarında bir faydasını göremedim gibi sadece kepeklenme azaldı.Dökülen saç sayısında ise bir değişiklik yok saçlarım çok kolay bi şekilde elime geliyor açıkçası bu durum stres yaptı bende ve psikolojim bozulmaya başladı.Acaba bana nasıl bir tavsiyede bulunursunuz sizinde değerli fikirlerinizi almak isterim.Doktor herhangi bir tahlil yapmadı ben boyadan kaynaklandığını söyleyince.Acaba prp ve mezoterapi işe yarar mı dökülen saçlarım yeniden çıkar mı?

4 cevap
Cevaplar (4)

Saç dökülmesi için bahsettiğiniz işlemler yardımcı olarak kullanılabilir. Ancak asıl nedenin tespiti ve tedavisi için hekiminize başvurmalısınız. Geçmiş olsun

15 Ağustos 2015 11:24
Soru Sahibi

Seboreik dermatit e bağlı saç dökülmesi geçer mi yani dökülen saçlar yeniden çıkar mı?

18 Ağustos 2015 19:24

Seboreik dermatit doğrudan saç dökülmesi ile bağlantılı değildir. Ancak erkek tipi saç dökülmelerine yağlanma ve kaşıntı gibi şikayetler eşlik edebilir. Geçmiş olsun

19 Ağustos 2015 07:50
Soru Sahibi

doktoruma muayene olduğumda seboreik dermatit olduğunu söylemişti ayrıca erkek tipi dökülme için ailede saçı olmayan bireylerin olması gerekmiyor mu?Şayet benim ailemde böyle birisi yok ve de saçı boyadıktan sonra dökülmenin başlaması tesadüf olabilir mi?Mezoterapi ve prp bütün saç dökülme türlerine çözüm olur mu ve bende üst kısımda yoğun dökülme var ve de yan bölgelerde arka ve tepe bölgemde hiç dökülme yok neredeyse ve ben boyayı kendim yaptığım için sadece ön üst ve yan kısımları boyamıştım yani boya yapılan yerler dökülüyor

23 Ağustos 2015 18:29

Mezoterapi ve prp işlemi dökülme için yardımcı tedavilerdir. Erkek tipi dökülme olup olmadığına hekiminiz karar verecektir. Seboreik dermatit kalıcı dökülmeye neden olmaz. Geçmiş olsun

24 Ağustos 2015 07:49

Mezoterapi ve prp işlemi dökülme için yardımcı tedavilerdir. Erkek tipi dökülme olup olmadığına hekiminiz karar verecektir. Seboreik dermatit kalıcı dökülmeye neden olmaz. Geçmiş olsun

24 Ağustos 2015 07:53
Soru Sahibi

Bugün tekrar muayene oldum ve erkek tipi dökülme varmış minoxil verdi doktor 3 ay günde 2 kez 5 er fıs kullanmamı söyledi yalnız başlangıçta saç döküyormuş sanırım acaba bu tedavi uygun mudur sizin öneriniz nedir kan tahlillerim normal çıktı bu arada.

24 Ağustos 2015 15:34

Erkek tipi dökülmede uygun bir tedavidir. Geçmiş olsun

26 Ağustos 2015 07:59