31 Temmuz 2015 08:36

saç dökülmesi

merhabalar.Henüz 23 yaşında olmama rağmen erken saç beyazlaması nedeni ile saçlarımı 2 kere üst üste boyadım ve yaklaşık 2 aydır saç dökülmesi sorunu yaşıyorum.Özellikle tepe kısmında saç dökülmesi var.Saçlarım çok kırılgan ve kolayca kopuyor.Elimi saçıma her atışımda mutlaka birkaç tel saç geliyor.Bu durum geçici midir,tıbbi müdahale için biraz daha beklemeli miyim,tavsiyeleriniz nelerdir?İlginiz için teşekkürler.

7 cevap
Cevaplar (7)

MERHABA SAÇ BEYAZLAMASI VE DÖKÜLMESİ GGENETİK BİR DURUM OLABİLİR. ERKEN TEDAVİ EDİLMESİ SONUÇLARI DAHA İYİ HALE GETİRİR O NEDENLE BEKLEMEN DOĞRU OLMAZ. GENETİK NEDENLER DIŞINDA DA SAÇ DÖKÜLMESİ OLDUĞUNDAN BELKİ ÖNCE TETKİK YAPTIRMAN DA GEREKEBİLİR.

31 Temmuz 2015 13:36
Soru Sahibi

bugün cildiye uzmanına muayene oldum ve yoğun kepeklenme ve pullanma nedeniyle kopmalar olabileceğini düşünüp konazol şampuan,betasalic losyon,psovate losyon ve çinko hapı verdi ilaçların prospektüsünü okuduğumda özellikle seboreik dermatit hastalığına iyi geldiğini gördüm acaba bu ilaçlar sorunuma çözüm olur mu dökülen saçlarım yeniden çıkar mı bir de sizin değerli fikrinizi almak istedim ilginize tekrar teşekkürler

1 Ağustos 2015 23:17

MERHABA DOKTORUNUZUN VERDİĞİ TEDAVİ OLDUKÇA UYGUN. SEBOREİK DERMATİTE BAĞLI DÖKÜLMELER İSE BU TEDAVİDEN FAYDA GÖRECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORUM.

3 Ağustos 2015 11:18
Soru Sahibi

Saç boyaları mantara neden olur mu? Boyanın yaptığı dökülme tahminen ne kadar sürer? 2 defa üst üste boyamıştım saçımı günde yaklaşık 30-40 tel saç dökülüyor bu durum ne zaman düzelir ve dökülen saçlar yeniden çıkar mı?

5 Ağustos 2015 08:34

TEKRAR MERHABA BOYA MANTAR YAPMAZ. ZATEN ERİŞKİNLERDE SAÇ MANTARI HEMEN HEMEN HİÇ GÖRÜLMEZ. 30-40 TEL GÜNLÜK AŞIRI BİR SAYI DEĞİL. TEDAVİDEN 1 AY SONRASINDA TAM OLARAK ETKİSİNİNİN BAŞLAMASI GEREKİR

5 Ağustos 2015 10:53
Soru Sahibi

Ünlü Türk doktor Mehmet Öz'ün Amerikada yayın yapan programı Dr.Öz Show da viviscal tablet diye bir ürün gördüm hem saç dökülmesini önleyip hem de yeni saç oluşumu sağlıyormuş,doğal içerikli vitamin diye geçiyor acaba bu tarz bi ürün kullanmak faydalı olur mu?Sizi de sürekli meşgul ediyorum fakat her gün dökülen saçımı gördükçe moralim bozulmaya başladı bu yüzden en erken ve kesin sonucu almak istiyorum .

9 Ağustos 2015 18:43

BU TÜR ÜRÜNLERE GÜVENMİYORUM.

10 Ağustos 2015 16:52
Soru Sahibi

Saç boyası seboreik dermatit ya da yağlı egzamaya neden olur mu ve de dökülen saçlar ne zaman düzelir yani yeniden çıkar?

21 Ağustos 2015 12:40

SAÇ DÖKÜLMESİNDE CEVAPLAR 3 AY İÇİNDE BELLİ OLUR. SAÇ BOYALARI DÖKÜLME YAPABİLMEKTE BAZEN KALİTESİNE GÖRE AMA SEBOREİK DERMATİT SAÇ BOYASINA BAĞLI DEĞİL.

21 Ağustos 2015 15:43
Soru Sahibi

bugün tekrar doktora gittim kan değerlerim normal çıktı bana androgenetik alopesi yani genetik dökülme var dedi ve minoxil verdi 3 ay boyunca sabah akşam günde 2 kez 5 e fıs şeklinde kullanmamı söyledi tabi dökülme yani açılma olan yerlere.Acaba bu ilaç sorunuma çare olur mu çünkü başlarda daha fazla dökebileceğini söyledi kullansam mı bilemiyorum mezoterapi genetik dökülmeye fayda eder mİ?

24 Ağustos 2015 15:23

MERHABA HALEN SAĞLAM DÖKÜLMEYEN SAÇLAR İÇİN. PRP, DERMATERAPİ, MEZOTERAPİ FAYDA SAĞLAR. MİNOKSİDİL İLK 1 AY DÖKÜLMEYİ ARTIRABİLİR AMA UZUN VADEDE SONUÇLAR YÜZ GÜLDÜRÜCÜ OLABİLİR.

26 Ağustos 2015 14:45
Soru Sahibi

novocrin placenta şampuan saç dökülmesine iyi gelir mi internette ve forumlarda okuduğum kadarıyla olumlu yorumlar çoğunlukta.

31 Ağustos 2015 14:47

Evet bazı hastalarım oldukça memnun.

31 Ağustos 2015 17:33