oo
Soru Sahibi
8 Temmuz 2015 13:02

rusya vatandaşlarının turkiyede tedavi talebi

rusyada bir arkadaşım hastalıgına bir tanı konamadıgı için türkiyede tedavi olmak istiyor. şikayeti de şudur: Ayaga kalktıgım zaman baş dönmesi bulantı ve dudak ve dilde hissizlik oluyor. aynı zamanda dalak büyümesi de tesbitedilmiş.. 1. Tedavimi turkiyede sgk kapsamında olabilirmiyim 2.Tanı konulamayan bu rahatsızlık nerden kaynaklanıyor olabilir. ? sgk karsılamzsa masrafı ne olur

4 cevap
Cevaplar (4)

Geçmiş olsun Özdemir Bey. Bahsettiğiniz şikayetler daha çok dahiliye bölümünün alanına giriyor. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları için yurtdışı SGK var. Hastalığın ve tedavisinin ne olduğu belli olmayan bir durumda maliyet hesabı çok tutarlı olmayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

9 Temmuz 2015 15:33
oo
Soru Sahibi

ilginiz için cok teşekkür ederim. ama bahsettiğimiz arkadas türk vatandası değil rusya vatandası.. rusyada tanı konulamadı. burda türk doktorlarının daha iyi oldugunu düşünüyorum. moskovada kendi rusya federasyonu sigortaları var.. burda sgk veya özel sigortalarla anlaşma saglanabiliyormu acaba? turkiyde tedavi olmayı cok istiyor

9 Temmuz 2015 16:14

Yabancılara sağlık hizmetleri konusunda çok fazla bilgim olmadığını belirtmeliyim. Bu konuyu sigorta şirketleriyle görüşmek uygun olacaktır kanaatindeyim. Sağlıklı günler dilerim

9 Temmuz 2015 17:06
oo
Soru Sahibi

tesekkür ederim.. embolism veya damar tıkanıklığı olabilirmi? baş dönmesi kusma dilde ve dudakta uyuşma..

10 Temmuz 2015 22:57

Tablo nörolojik bir hadiseyi düşündürüyor. Bu süreçte kan sulandırıcı bir tedavi başlanabilir. Konuyu bir nöroloji hekimine danışabilirsiniz. Geçmiş olsun.

11 Temmuz 2015 11:46
oo
Soru Sahibi

teskkürederim.. iyi çalışmalar..

11 Temmuz 2015 14:39

Rica ederim. Kolay gelsin.

11 Temmuz 2015 16:06