AA
Soru Sahibi
23 Temmuz 2021 10:25

Rosaceada güneş kremi

Merhaba hocam. Bana bir ay önce yanaklarımdan kızarıklıktan ötürü rosacea tanısı konuldu ve 2 tane krem formunda ilaç kullanıyorum. Su bazlı 50 faktörlü bir güneş kremini düzenli kullanıyorum lakin güneş kremini bir roza hastası olarak kapalı alanda (ev, ofis) kaç saatte bir açık alanda kaç saatte bir kullanmalıyım? Bir de nemlendiriciden kaç dakika sonra güneş kremi sürmeliyim

2 cevap
Cevaplar (2)

Güneş koruyucuyu 4 saatte 1 tüm yüze sürmelisiniz açık veya kapalı mekan farketmez önce güneş koruyucu sürün üzerine nemlendirici kullanabilirsiniz

24 Temmuz 2021 20:36
AA
Soru Sahibi

Merhaba hocam . PIH için göründüğüm doktor üçlü karışım(expigment,locoderm,differin) verdi ve ekim kasım gibi başlamamı söyledi.Ama ben kış için buz lazer epilasyon da düşünüyordum alnım için. Lazer döneminde bu ilaçları nasıl kullanabilirim işlemden kaç gün önce ve sonra kullanmamam gerekir? Teşekkürler.

30 Temmuz 2022 18:41

İşlemden en az bir hafta önce kremleri bırakmanız gerekir

31 Temmuz 2022 20:05