CN
Soru Sahibi
30 Aralık 2020 00:05

Romatoit artrit tedavi

Merhaba hocam.3 ay once crp 19 ve sedimantasyon yuksek ciktigi icin ve ailemde sedef hastaligi oldugu icin bana fa sedef romatizmasi teshisi koyuldu.Şuan herhangi bir yara yok.Salazopriyn ve flantadin kullaniyorum.Bu hastalik omur boyu benimle kalacak mi tedavi imkani yok mu.Hayatimi tam duzene sokmusken bu agrilar basladi.

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Sadece crp ve sedimantasyon yüksekliği sedef romatizması tanısı için yeterli değil. Elşemlerinizde herhangi bir yakınma oldu mu? El ve ayaklarda özellikle sabah saatlerinde belirgin olan ağrılar ve şişlikler yaşadınız mı?

31 Aralık 2020 08:08
CN
Soru Sahibi

Sabahları şikayetim olmuyor.Özellikle akşama doğru belimin üstünde tutulmalar oluyor.Sürekli gezen ağrılarım var.İlk olarak ayaklarımda şişlik vardı.Volterenden sonra şişlik olmadı .Şuan herhangi bir şişlik yok.Fakat ağrılar devam ediyor.

2 Ocak 2021 17:05
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bunlar sedef romatizmasının aleyhine. Bir başka romatologun görüşünü almanızı öneririm.

3 Ocak 2021 16:52
CN
Soru Sahibi

Şişlik hiç yaşamadım.Sabahları pek şikayetim olmuyor.Akşama doğru belimde tutukluk başlıyor.Ayaklarımda genel olarak ağrılar var.Bu hafta bileklerimde kaşıntı ve kızarıklık oldu.

9 Ocak 2021 18:55
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Dediğim gibi buradan yazışarak daha fazlasını söyleyebilme şansım yok. Son kararı sizi muayene eden ve tüm bulguları ilk elden değerlendiren doktor verebilir ancak.

19 Ocak 2021 13:27
CN
Soru Sahibi

Hocam çok teşekkür ederim ilginiz ve sabrınız için.:)

25 Ocak 2021 10:18
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun

25 Ocak 2021 10:49