CG
Soru Sahibi
16 Eylül 2014 05:29

Romatoid artrit beni korkutuyor...

Hocam 1993 doğumluyum. doğuştan kalbim delik olduğu söylendi kapanmayan cins dendi.17 yaşında muaynede kapanmış ancak sol kapakçık sanıyorm kanat şeklinde hareket halinde dendi. sigara kullanma açılır dendi sigara kullanıyorum. şuanda sol kolumda ağrı, uyuşma var. kalbim de ağrıyor, ara ara çarpıntılar da oluyor. bazen sol bacağımda uyusup ağrıyor. 2-3 yıldır da ozellıkle bacaklarımda sebepsiz morluklar olusuyor simdi arada sol kolumda da cıkmaya basladı.Bu ağrılar giderek arttı. bu aralar belim de ağrıyor. sol taraftaki kalça kemiğimden, komple sol bacağım ağrımaya başladı özellikle dizime kadar olan kısım. uzun süre yattığım zamanda ayaklarımın üstüne basamıyorum ve hareketsiz kaldığında kasılmalar oluyor.Kalple alakalı olabilir diye korktum ama doktorsitesi.com daki kalp cerrahımız bunun geçmiş olabileceğini söyledi. Romatoid artrit olduğunu kan tahlillerinde öğrenmiştim anca 2-3 yıl önceydi. yaşımın küçük olması ve bu hastalığın ilerlemiş olabileceği beni endişelendiriyor. ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ahmet Sümen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba; Maslesef şikayetleriniz çok genel. O yüzden net birşey söylemek zor. Ayrıntılı bir muayene edelim, gerekirse, EMG ve eklem ultrasonu ile de değerlendiriyoruz. Geçmiş olsun. www.bakirkoyagrimerkezi.com

20 Eylül 2014 09:00