üe
Soru Sahibi
26 Ağustos 2022 15:13

rexapin ve adet düzensizliği

hocam merhaba ben 2.5 aydır rexapin kullanıyorum. ve 6-7 aydır adetlerim çok düzenli. bu ay 21.günde adet oldum. geçen ay tam zamanında oldum ama iki seferdir adetim az geliyor. idrarımı yapınca fazla geliyor sadece ama pede az geliyor. rexapin de kandaki prolaktin düzeylerinde artış yapıyormuş. çok yaygın etkiler arasında yazıyor. sizce kullandığım ilacın mı etkisi bu adet düzensizliğim ve adet kanamasındaki azalışın?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Öz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Olabilir. Adetsiz dönemde açken prolaktin düzeyine bakılması iyi olur.

26 Ağustos 2022 15:26