ÖH
Soru Sahibi
24 Mayıs 2019 11:46

Rektum kanseri şüphesi

Merhabalar.46 yaşındayım. 20 yıllık kabızlık öyküm var. Ayrıca ilk poliplerim (adenom polip) 18 yıl önce alındı. 4-5 yıl arayla kolonoskopiyle tekrarlayan polipler çıkarılıyor. 1. derece yakınlarım kolon kanseri, mide kanseri ve kanserin diğer türleri ile hayatlarını kaybettiler. 21 gün önce barsak kanamam başladı. Öncesinde böyle bir durum hiç olmamıştı. Tazyikli, açık renkli, minik pıhtılı kanamam var. 5 gün önce midem yıkandı ve mide kanaması olmadığı netleşti. Rektal muayenede kanamanın hemoroid, fissür ya da çatlağa bağlı olmadığı anlaşıldı. İdrar yaparken bile makatımdan yoğun kan akıyor ve kesiliyor (tazyikli). Kanama durdurucu tedavim yapıldı. 3 gün sonra tekrar kanama başladı. Tekrar kanama durdurucu tedavi yapıldı. Demir depolarım hızlı bir şekilde düştü ama hemoglobin değerim normal sınırlarda. Sancı, ağrı vb yok. Sadece sağ kasığıma arada giren kramp tarzı hafif batmalar ve tüm kasık bölgemde hassasiyet var. Haftaya çarşamba için kolonoskopi ve endeskopi planlandı. Kanser ya da displazi beklentisi içindeyim. Belirsizliğin verdiği gerginlik var. Beklemekle vakit mi kaybediyorum endişesi taşıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

2 cevap
Cevaplar (2)

Nerede yapilacak kolonoskopi ve sonuclarina bakalim Okadar kusa surede kaybiniz olmaz sonuclariyla kinusabiliriz endise etmeyin her durumda sorunu cozeriz gecmis olsun tel *** *** **

26 Mayıs 2019 12:44
ÖH
Soru Sahibi

Hocam, yanıtladığınız için çok teşekkür ederim. Kolonoskopim Fatih devlet hastanesinde genel cerrah Hüseyin Ak tarafından yapılacak. Şu anki temennim kolonoskopi sonrası doktorun gözlemlerini benimle paylaşması. Bende rektum kanseri düşüncesi ağır basıyor. En azından kendimi bunu duymaya hazırladım :). Patoloji raporu muhtemelen bir sonraki haftaya elime ulaşacaktır. Sonrasında sizinle temasa geçeceğim. Numaranızı site gizlemiş. Her ihtimale karşı mail adresimi yazıyorum. haticeozturk__61@hotmail.com İlginiz için gönülden teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

26 Mayıs 2019 17:36

Kolonoskopi raporunu yollarsaniz bir fikrimiz olur acalik99@yahoo.com mailim KTU FARABİ hast deyim. Bu arada Huseyin benim asistanlarimdandir İyi bir dr dur. Selamimi iletebilirsiniz

27 Mayıs 2019 07:00