AF
Soru Sahibi
7 Şubat 2018 08:43

Reflü olabilir mi gazdan mı yapiyor

Merhaba 4 aylik oğlum var bir aydır meme emmiyo emerken kıvranıyo ve birakiyo hemen dikkat ettim midesinde hava var emmesine izin vermiyo geri basınç yapıyo ağzından reflu olabilirmi ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim bir de aşırı gazlı gazdan mı reflü den mı sürekli ağlıyor ikiniyor

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Reflü özofajiti beslenirken ağlama ve memeyi reddetme gibi yakınmalara neden olabilir...

11 Şubat 2018 17:52
AF
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam cevap verdiğiniz için peki napmaliyim daha önce doktora gorunmustuk motilium zantac ve gavicon vermişti zantac bir çay kaşığı veriyorum az mı acaba bir de bunlari kullanmama rağmen geçmedi mama da içmiyor uykudayken emziriyorum sadece çok çaresizim napicami şaşırdım beslenemiyor

12 Şubat 2018 09:08
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bunlarla geçmediyse tekrar o doktora götürün

14 Şubat 2018 16:24
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Tekrar görülmesi gerekir Belki endoskopi yapılabilir

16 Şubat 2018 22:18
AF
Soru Sahibi

Hocam daha çok küçük değil mi endoskopi için peki ben bu şekilde uykuda beslemeye devam etsem nolur bir de aşırı gazlı bebek bu sebepten de olabilir mi

17 Şubat 2018 08:37
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

İnternet sitesinden bundan daha fazla doktorluk olmaz...

25 Şubat 2018 12:57