kt
Soru Sahibi
13 Mart 2016 12:15

Reflu hastaligi

Merhaba hocam Kizim 1 yasinda dogdugundan beri reflusu var sikayetimiz yatinca cok sanci cekmesi corpinmasi uyuyamamasi endeskopi ve biyopsi yapildi 1 yildir alerji olabilir dediler yanlis tedavi kizimda bende hicbirsey yemedik gecen gun baska bir doktora gittim biyopsiye gore alerji yok dedi yalniz lansoru ben sabah 3te 1 aksam 3te 1 kullaniyordum 15 mglik lansoru sabah 1 kapsul aksam 1 kapsul verdi 1 yasindaki bebege bu kadar lansor zarar vermez mi yanlis tedavi girmus biri olarak cok korkuyorum acikcasi bebeklerde bu kadar lansor kullanilir mi tesekkurler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

MERHABA, BİR YAŞIN ALTINDA REFLÜ TANISI İÇİN ENDOSKOPİ YAPMAK NADİREN GEREKİR. KİLOSUNU BİLMİYORUM AMA 10-13 KG ARASI OLDUĞUNU VARSAYARAK 15 MG LANSOR UN BİRAZ FAZLA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. SAĞLIKLI GÜNLER

17 Mart 2016 20:50
kt
Soru Sahibi

Hocam kilosu 8.5 refluden ve yanlis tedaviden kilo alamadi ben lansoru maalesef 3 gun bu olcude kullandim kizimin gozunde kisilmalar kirpmalar tuhaflasmalar oldu ilacin dozunu dusurunce gecti. Su anda da agzinda mantar oldu oda ondan mi bilmiyorum suanda bide bununla ugrasiyorum bu yastaki bir cocuga bu kadar lansordan suphw duyup defalarca sordum dokunmaz bu olcu degilmi diye kemikleride geri kalmis dedi dr. Peki kemiklerin geri kalmasi elle muayenede anlasilir miki cunku onada ilac verdi bunlari soyleyende sizinde yakindan tanidiginiz unlu bir profosordur Cevabiniz icin cok tesekkur ederim

17 Mart 2016 21:02
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

MUAYENEDE BINGILDAK-DİŞLER-EL BİLEKLERİ VE KABURGA KEMİKLERİ KEMİK GELİŞİMİ HAKKINDA İP UÇLARI VEREBİLİR. KOLAY GELSİN SAĞLIKLI GÜNLER

18 Mart 2016 00:13