BE
Soru Sahibi
16 Eylül 2015 09:40

reaktif lenf nodu

merhaba; ultrason sonucumda *sol submandibular gland lokasyonunda en büyüğünün transvers çapı 8mm , solda 9mm ulaşan birkaç adet reaktif lenf nodu izlenmiştir. * baş ağrılarım ve halsizlik çok fazla.. durumla alakalı yardımcı olabilirmisiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Deniz Gin Büyükarslan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun tanımlanan boyutlardaki lenf nodu 1 cmden küçük ve reaktif olması kötü huylu olmadığını düşündürmektedir. Yinede bir kbb uzmanı tarafından değerlendirilmeniz uygundur

15 Ekim 2015 11:55