ka
Soru Sahibi
1 Şubat 2021 12:15

raynaud sendromu

hocam sorumu yanıtladığınız için teşekkürler uzun covid atlatıyor olabilir miyim çünkü bu morarma hepsi covidle başladı ve uzun covid galiba otoimmün hastalıklara yol açıyormuş ama geçici veya kalıcı mı bir bilginiz var mıdır hocam ve uygulamam gereken bir tedavi doktorum 3 ay sonra tekrar ana testi istedi dermatoloji doktoruna gitmiştim sizce romotoliji doktoruyla da ayrıyetten görüşmem gerekir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Uzun Covid biraz ucu açık bir konu. her kafadan bir ses çıkıyor ve hiç bir şey net değil. Takibinizi "uzun Covid" den bağımsız ele almak lazım. Covidin otoimmün hastalık tetiklediğine dair sağlam bir veri yok çünkü

1 Şubat 2021 15:45