2 Mayıs 2018 17:55

rahim kalinlasmasi

Merhabalar doktor hanim annem 64yasind ve yaklasik 14yil once menepoza girdi.fakat yaklasik 4gundur vajinal kanamasi oldu kadin dogum uzmanina gittik. Rahim duvarinda bir miktar kalinlasma oldugun rahim agzi ve yumurtaliklarininsa duzgun oldugunu belirtri.fakat bir taraftanda biyopsi yapmamz lazim dedi.bugun yapildi ama kanamasi halen devam ediyor rahim kanseri olabilecegini belirtti bu sebepten oturu telaslandik rahim kalinlasmasi basli basina kansermidir

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nadide Korkut
Kadın Hastalıkları ve Doğum

merhaba.. oncelıkle gecmıs olsun .bu posmenopozık kanamalarda mutlaka parca almak gerekır.patolojı sonucu cıkınca anlasılacak .ancak endıselenmeyın..geregı yapılmalı.. sevgıler

4 Mayıs 2018 08:54