ar
Soru Sahibi
14 Ekim 2017 00:42

radyoterapi gerekli mi?

merhaba hocam annem akciğer kanserinden ameliyat oldu ve sağ akciğerinin 3 te 1 i alındı. doktorlar birinci evre olduğunu biyopsi raporuna göre tümör cinsi adenokarsinom. ayrıca ameliyatla lenf bezleride çıkarıldı,26 adet lenf bezlerinden 11 numaralı istasyonda 5 lenf bezinden 3 tanesinde metastas olduğu tespit edildi. medikal onkolog 4 kür kemoterapi önerdi ve şimdi kemoterapisi tamamlandı. hocam ayrıca radyoterapi almasına gerek var mı? çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Resul Alan, Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yanıttaki gecikme yüzünden mazur görün, ancak yetişebiliyorum. Ben radyoterapi öneririm, hastalığın kontrolünü güçlendirir. Ama kitabi bilgi olarak farklı görüşler de olabilir. Saygılarımla Yavuz Dizdar

11 Kasım 2017 19:47