AL
Soru Sahibi
1 Nisan 2018 00:48

RADYOLOJİ alanı

: Planar ve SPECT imajlarında; Bacaklar odaklanarak çekilen perfüzyon ve yumuşak doku görüntüleri normal sınırlardadır. Kemik fazı imajlarında sol fibula 1/3 alt kesiminde hafif artmış aktivite tutulumu izlenmektedir. Görünüm tanımlanan bölgede stres fraktürü açısından şüpheli pozitif olarak değerlendirilmiştir

2 cevap
Cevaplar (2)

Geçmiş olsun, Size mi ait rapor? Stress fraktürü önemli. Hangi aktivite ile ilgileniyorsunuz? Koşucu iseniz; ayakkabı, antrenman hatalarve ı aşırı yüklenme yapıpı yapmadığınızı gözden geçirmeniz gerek. Belli süre spora ara vermek gerekecek. Sonrası kademeli dönüş yapılmalı. Bir Spor Hekimliği uzmanına başvurunuz. Saygılarımla,

19 Nisan 2018 11:21
AL
Soru Sahibi

Evet bana ait değerli hocam spor hekimi doktorumuz stres kırığı gibi bi durum yok ama birazdaha düşük tempo koşu yapmalısın dedi tahminen ne kadat bir ara vermeliyim hoca çok teşekkür ederim lutfedip cvp verdiğiniz işin soruma çoo saolun Allah razı olsun

19 Nisan 2018 11:17

Normalde biz antrenman süre ve mesafelerini ağrı duyulmayacak kadar süre ve miktarlara indirilmesini tavsiye ederiz. Örneğin haftada toplamda 5-6 saat ve 50 km koşan birinde 2.5 saat ve 25 km toplama inince ağrı yakınma olmuyorsa o seviyede kalıp sonra haftalık %10 luk artışlarla eski seviyeye dönülmesini öneririz. Antrenman azaltıldığında bile ağrı oluyorsa 2-3 hafta tamamen kesilmesi gerekir. İyi günler

19 Nisan 2018 11:54