ge
Soru Sahibi
21 Mart 2017 10:24

Radyasyon maruziyeti

Hocam iyi gunler siddetli sirt agrilariyla gittigim hastanede 1 ay icerisinde 1 ilacsiz toraks bt,1 ilacli toraks 1 tanede tum batin bt cekildim.sonuclarim temiz cikti.Aldigim radyasyon kanser yapacak duzeydemi cok huzursuzum hocam lutfen degerli bilgilerinizi paylasirmisiniz

2 cevap
Cevaplar (2)

maruz kaldığınız radyasyon miktarı Dünya Sağlık Örgütü sınırlarının oldukça altındadır. Endişe etmeyiniz.

21 Mart 2017 10:46
ge
Soru Sahibi

Hocam degerli zamaninizi ayirdiginiz icin cok tesekkurler.Birde hocam bu 1 ay icinde 2 defada mr cekildi ve optimark kontras madde kullanildi.Yani tomografilerle birlikte 4 defa kontras madde aldim.Optimark tehlikeli ve vucutta nsf diye bir hastaliga sebeb oluyormus.Yorumunuz benim icin degerli simdiden tesekkurler

22 Mart 2017 14:26

NFS riski, İleri derecede böbrek yetmezliği hastaları, diyaliz hastaları, gebeler ve yeni doğan bebekler için söz konusudur. Bilgisayarlı tomografide kullanılan kontrast maddeler buna yol açmazlar.

23 Mart 2017 14:35