ÇC
Soru Sahibi
24 Aralık 2015 22:03

Pt ve Aptt Yüksekliği

Dahiliye doktoruna gittiğimde Pt'nin normal değeri 10-16 iken benim 17,7 ve Aptt'nin normal değeri 24-39 iken benim 40,3 çıktı. kollarım ve bacaklarımda kırmızılıklar var ve rengi mora da yakın olabiliyo ama sabah kalktığımda bu morluklar yok sadece hareket halindeyken oluyo ayrıca burnum kendi kendine gece yatarken kanayabiliyor.Kulak burun boğaz doktoruna gittiğimde burnumda bi sorun olmadığını söyledi. Dahiliye doktoru kan dolaşımı bozukluğu olabileceğini söyledi ve hematoloji bölümüne sevk etti. Bununla ilgili başka ne yapabilirim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, PT ve aPTT artışı pıhtılaşma sisteminde bir sorun olduğu anlamına gelir. Uzaktan size tanı belirtmem olanaksız. Sizin de kendinizin yapacağı bir şey yok. Hematoloji uzmanı sizi yüz yüze görecek ve bazı ileri testler yapılacak. Geçmiş olsun. .

28 Aralık 2015 17:05