ÇH
Soru Sahibi
23 Aralık 2015 12:08

psikolojsi hakkında

merhaba Doktor hanım, benim çocuğum 2.5 yaşında erkek,konuşuyor, tuvaletini öğrendi. hiç sorun yaşamadık.fakat babası sürekli dövüş oyunları oynuyor ve oğluma da oynatıyor. çok kez uyarmama rağmen dinletemiyorum. iki gün önce oğlum bir rüya görerek uyandı, ağlayarak (oyunlara bumbum diyor.) rüyasında bumbumlar babasını dövmüş öyle söylüyor. iki günden beri mutsuz sürekli ağlamaklı yemesinde içmesinde sorun yok, gündüzleri de iyi akşam olmasına yakın huzursuzlukları başlıyor. parmaklarını gösteriyor sürekli anne öp diyor. burnum akıyor diyor, sürekli bildiği halde nesneleri, anne bu ne diye sormaya başladı.kendini çok kasıyor dün akşam kustu bembeyaz köpük şeklinde. ne yapmalıyız nasıl davranacağımızı şaşırdık. bir öneri rica ederim. çok teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Hande Hanım Çocuklara şiddet içeren programlar veya oyunlar izlettirmek uygun bir davranış değil. Öncelikle bu konuya bir çözüm bulmanızda fayda var. Oğlunuzun son dönemdeki şikayetlerini değerlendirince şu anda bir enfeksiyon da geçiriyor olabilir. Bu durumu öncelikle takip eden çocuk doktorunuz ile görüşünüz. Doktorunuz gerekli görürse sizi bir psikoloğa yönlendirebilir. Geçmiş olsun.

23 Aralık 2015 13:51