28 Ekim 2020 18:14

PSA Yüksekliği

Hocam Merhaba, Babam 67 yaşında, 2 hafta önce yapılan kan testinde psa sonucu 4.09 geldi. 1 sene önceki kontrolünde 3.2 civarıydı. Malum Pandemi dönemindeyiz, bulunduğumuz şehirde yeterli üroloji doktoru bulunmuyor. O yüzden kontrol için İzmire gelmemiz gerekiyor. Nasıl hareket etmemiz uygun olur, pandeminin etkileri de arttı biliyorsunuz ? Biyopsi yaptıralım mı? Çok sağolun şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)

Benim önerim öncelikle Multiparametrik Prostat MR çekilmesi ve duruma göre gerekirse de füzyon biyopsi yapılmasıdır.

6 Kasım 2020 12:04