AP
Soru Sahibi
3 Ağustos 2021 08:50

Protein tozu

Merhaba hocam sorum olacaktı ben protein tozu kullanıyorum bunun boya iyi veya kötü bi etkisi var mı

3 cevap
Cevaplar (3)

Sevgili Poyraz! Tüm gıdaların doğal olarak alınması sindirim sistemi ve karaciğer için daha sağlıklı ve faydalı. Toz veya destek ürün olarak almanın artı bir faydası olmadığı gibi günlük ihtiyaç fazlası yağa dönüştürülür. Buda fazla kilo veya karaciğer yağlanması olarak karşımıza çıkar. Büyümeye artı hiç bir katkısı yok. Özellikle ağır spor yapanlarda kas kaybını azaltmak için günlük ihtiyaç miktarı 1 gr/ kg uzerinde bu sporun ağırlığına göre 2_3 gr/kg a kadar doğal yolla alınamadıgı düşüncesi ile çıkarılmış ticari ürünler. Büyüme için bol et, yumurta ve kuru bakliyat yersen ihtiyaç olan proteini bolca zaten alırsın. Parana ve sağlığına önem veriyorsa doğal olanı tercih etmende fayda var. Sağlıcakla.

3 Ağustos 2021 09:04
AP
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam cevap için boy uzamasını engeller mi peki

4 Ağustos 2021 22:01

Engel değil ama gereksiz kullanımı karaciğer yağlanması ve kilo nedeni. Ayrıca parana yazık sevgili poyraz. Sağlıcakla.

4 Ağustos 2021 23:09
AP
Soru Sahibi

Merhaba hocam ağırlık kaldırmak boy uzamasını engeller mi

9 Ağustos 2021 19:04

Halter gibi çok yüksek ağırlığın uzun süre çalışılması boy uzamasını olumsuz etkiler. Ama kısa süreli ara sıra yapılan ağırlık çalışmalarının olumsuz bir etkisi olmaz. Sağlıcakla.

9 Ağustos 2021 19:50