28 Ekim 2015 18:08

Prostat iltihabı ve sag bobrek renal pelvis

Hocam merhaba, konuyu fazla uzatmadan 3 sene icinde olanlari anlatacagim. Ve tahlilleri soyleyecegim. Hocam 3 senedir donem donem alevlenen sık idrara cikma, idrar siddetinde azlik, idrar yaptiktan sonra yaklasik olarak 10 15 dakika ve daha fazlasi agri oluyordu. Yapilmayan tahlil kalmadi, uretra kazinti(suruntu alma) sprem tahlili vs. Hepsi temiz cikti. En son antalya arastirma hastanesinde prostat iltihabi olabilecegine kanaat getirdi ve suan 3. Kutu antibiyotik kullaniyorum (cipro 500mg) alevlenme su ana kadar olmadi ama yanma ve idrar siddetinde azlik devam ediyor ( ortalama akim hizi 7.7 ml/s - tepe akim hizi 13.7 ml/s) ikinmiyorum ama siddeti az. Bu donemden once sag karinda agri oldu yani 4 ay once dun cekilen ultrasonda renal pelvis ap capi 8mm olarak olculdu denildi ve ultrasonda prostat volumu 19 mm3 olarak olculdu yaziyor. Sonuclara bakarak hoca kum dokuyor olabilirsin dedi ve tomografiye yonlendirdi. Bu sag agri kasigimdada cekme benzeri agriya sebep oluyor. Sorularim prostat boyutu normal mi hocam ? İdrar akim hizi konulan teshisle alakali mi ? Yoksa 3 senede cozulemeyen sey daralmaya mi sebep oldu ? Bobrekteki genisleme icin endiselenmelimiyim ? Daha 2 aylik evliyim ve ilerisi beni korkutuyor 3 seneyide goz onune alinca.. Simdiden tesekkur ederim.

3 cevap
Cevaplar (3)

Sistoskopi yapıldı mı?

29 Ekim 2015 10:52
Soru Sahibi

Hayir hocam yapilmadi, idrar tahlili, kulturu, sperm kulturu tahlili, idrar yolu suruntu, idrar akim hizi, ultrason, sorun basladiktan 1 yil sonra ivp yapildi. Sistoskopi yapilmadi.

29 Ekim 2015 18:48

Yapılsa iyi olur.

30 Ekim 2015 11:49
Soru Sahibi

Hocam muayene ucretiniz hakkinda bilgi alabilirmiyim ?

30 Ekim 2015 13:44

*** *** **

30 Ekim 2015 16:29