DF
Soru Sahibi
4 Eylül 2017 16:09

Prostat ,İdrar Yolu İltihabı Ve protein kaçağı

Hocam merhaba, Babam yaklaşık 1 ay öncesinde koroner bypass ve mitral kapak ameliyatı geçirdi. Hastanede kalısinin 5. Günü sondası çıkarıldı ve babam kesik kesik ,çatallı ,damla damla isemeye başladı sonrasında idrari tamamen kesildi. Sonda çıkarıldıktan 1 gün sonra taburcu olduk. Babamda hiç idrar çıkışı olmayınca yeniden hastaneye götürdük ve glop oluştuğu tespit edildi bunun yanı sıra kanında ure kreatinin seviyesinde artış saptaninca yeniden hastaneye yatış verildi. Böbreklerin süzmesinde bir problem görülmedi 2 gün sonra üre kreatinin seviyesi normale döndü ve taburcu olduk fakat sonda ile taburcu edildik doktorumuz aynı zamanda urorec 4 mg verdi ve prostat tedavisine başlandı . Bir hafta sonra yeniden gittiğimizde doktorumuzun telefonla talimatı sonucu işeme gözlemlenmesi yapıldı sonda çıkarıldı. Bol sıvı verildi 1, buçuk litre sonrası yeniden tuvalete gitti ve damla damla idrar yapabildi. Yeniden sonda takıldı ve eve yollandı birkaç gün içinde babamın idrarında ağır koku ve beyaz tortu farkettim Dr muzu aradım gelsin idrar tahlili ve kültür testi yapalım aynı zamanda sonda değişim yapalım dedi . Gittik idrar tahlilin de lökosit :50 eritrosit:20 ve bol bakteri tespit edildi babam 65 yaşında doktor yaşı ve ameliyati sebebiyle bize urocare şase verdi 3 kutu kullanıyoruz. Bayram sonrası gelin dedi gidicez fakat babamın idrar tahlili de birde 3+ protein tespit edildi. Bu ciddi bir sorunun habercisi midir yoksa enfeksiyon kaynaklı olabilir mi hocam. . Bu arada Doktorumuzu değiştirmek istiyoruz sizi internet uzerinden araştırdım ve insanların olumlu yorumlarını okudum. Yakın süreç içerisinde babamı size muayeneye getirmek istiyorum iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, Enfeksiyon olduğu durumlarda protein in pozitif çıkması normaldır. Endiişeye gerek yok. Ancak sondadan kurtulması konusunda biraz sabırlı olmanız gerekecek. Hastanın ameliyat öncesi işeme alışkanlıklarını sorgularsak bu konuda daha ayrıntılı fikir sahibi olabiliriz. Eğer gelirseniz elimizden geleni yaparız. İyi günler.

6 Eylül 2017 10:17