gs
Soru Sahibi
21 Eylül 2014 20:35

prostat ameliyatı sonrası kreclenme sonucu tıkanma ıdrar yapamama

02/06/2014 de mesane boynurezaksıyonu amelıyatı 22/*** *** ** tarıhınde prostata plazmakınetık tedavi uygulanan hasta 21/07/2014 tarıhınde üriner USG DE..Mesane duvarında kalınlaşma sistit lehine değerlendirilmiştir.AMELİYAT BİLGİLERİ:21F sistoskopla girilmek istendi ancakbulboz üretradaki rijid darlıktan geçilemedi dar olan segmentten üreter kattaeriile ilerlendi takiben katater klavuzlugunda dar olan segment plazma cut elektrotla ilerlenerek darlık gecıldı 20f üç yollu foley sonda kondu balon 45cc şişirildi perasyon son verildi...... ...... Hocam yukarıda babamın gecırdıgı operasyon bılgılerı var bugun ıtıbarıyle ıdrar yapamama sorunu hasıl oldu ve sonda takıldı ve kıreclenmeye nedeniyle tıkanma olduğu soylendı malum pısıkolojık olarak ıyıce yıprandı şimdi bir operasyon dahamı gecırmesımi lazım ne tavsıye edrsınız teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Ameliyat sonrası üretra darlığı gelişmiş gibi gözüküyor, bu tekrar edebilen bir durumdur, idrar kanalında tekrarlayan daralma gelişimi olur.

22 Eylül 2014 09:18