ta
Soru Sahibi
3 Nisan 2014 08:01

primolut kullandım gebe lik var mıdır

mrb hocam adetimden 10 gun once geciktirmek için primoluta basladım sabah aksam gunde iki kez kullandım kullandıgım sırada primoluta guvenerek baska korunma metodu kullanmadım toplam 24 gun kadar primolutu kullandıktan sonra bıraktıgımda sarı kanlı bir akıntım oldu iki gun su an o da bitti daha sonra arastırdıgımda primolutun gebeliğe karsı bir koruyuculugu olmadıgını gordum su an gebe olma ihtimalim var mıdır test ne zaman yaptırsam belli olur ve kullandıgım ilacın eger gebeysem bebege bir zararı olur mu

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Onur Umut Yücel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba öncelikle gecmiş olsun kullandığınız ilaç korumuyor dolayısıyla 10gün sonra gebelik testi yaptırırsanız iyi olur eğer gebelik olduysa bile kullandığınız ilaç sorun oluşturmaz iyi günler

3 Nisan 2014 08:52