YE
Soru Sahibi
25 Şubat 2016 14:37

Priformis Sendromu

Merhabalar uzun süren bir kalça ağrım vardı. Bu da sonra balldırıma da vurdu topuğuma kadar uzandı. Lomber MR çektirdim. Bir şey çıkmadı. Kendim sağlık memuruyum. Bir kaç araştırma ve priformis testi yaptıktan sonra şikayetimin birebir uyduğunu gördüm. Tedavi olarak şimdi neler yapmalıyım ? Gerçi hamstrig germe ve bir kaç egzersiz sabah akşsam 10'ar adet yapıyorum fakat ağrım çok fazla oluyor. Özellikle de otururken.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Priformis sendromunun en iyi tedavisi fizik tedavi, egzersiz ve proloterapidir, geçmiş olsun dileklerimle.

25 Şubat 2016 14:50