CB
Soru Sahibi
4 Aralık 2015 19:09

Premeniskal kist

- Tibia proksimal diazfizde medialde,subkortikal kemikte,yaklaşık olarak 24x10x11 mm boyunda T1 ağırlıklı sekansta hipointens,T2 ağırlıklı sekansta hiperintens alan izlenmektedir.(Nonossifiye fibrom) - Medial menisküs posterior hornunda alt eklem yüzeyi ile ilişkili yırtık izlenmektedir. - Medial menisküs posterior hornu,posterior komşuluğunda 1.5 cm boyunda premeniskal kist mevcuttur. Dizimin iç kısmında yürüdükçe ağrı oluyor,dizimi bükemiyorum vs. Hocam bu belirtiler doğrultusunda dizimdeki sıkıntı nedir ? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Berk bey, Menisküs yırtığı ve kist muhtemelen şikayetlerinizin ana nedeni. Bir ortopedist ile görüşüp artroskopi yaptırırsanız iyi olur diye düşünüyorum ona göre gerekli müdahale artroskopi sırasında yapılabilir. Saygılarımla

7 Aralık 2015 14:31