ÖM
Soru Sahibi
24 Mart 2018 02:37

Polisitema Vera

Merhabalar hocam kocaeli de tıp okuyorum kan tahlillerimde polisitema Vera olabilir deniliyor hmg 16,4 hct %48,5 lym %43,4 neu %42,5 diğerleri normal semptomların hepsi var kemik ağrısı kulak çınlaması duştan sonra kaşınma çok korkuyorum sizce bu kan tahlilleri destekliyor mu

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Buradaki Hemoglobin değeri (16.4) Polistemia Vera ile pek uyumlu gözükmüyor. Ancak polistemi vera tanısı sadece Hgb ile konmuyor. İyi günler.

3 Nisan 2018 08:17