BM
Soru Sahibi
26 Kasım 2021 09:33

Polikistik Over

Merhaba özgür bey adet duzensizligimden dolayi doktora gitmistim polikistik over teshisi kondu ve primolut isimli ilaci kullandim daha sonrakiler duzenli oldu. Doktora 3 ay evvel gitmistim adetlerim su an duzenli fakat sol veya sag yumurtaligimda zaman zaman agri oluyor. Hatta sert bastirdigimda bazen aci hissediyorum. Bu surekli ve can yakici bi agri degil fakat ne yapmam gerekiyor sizce? (Bu arada biraz fazlaligim var ozellikle karin bolgesinde, kilo vermem bu sikayetleri azaltir mi?)

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Özgür Kan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kilo vermenizin faydası olacaktır. Ağrı kesici kullanılabilir. Düzenli adet görmeniz bizim için önemli. Geçmiş olsun.

27 Kasım 2021 09:31