CN
Soru Sahibi
30 Nisan 2021 00:21

Polikistik Over

Hocam iyi günler. Ben iki gün önce hormon testi yaptırdım. Test sonuçlarına göre TSH;0,88 - FSH; 8,02 - LH:18,12 Prolaktin; 8,3 - Estradiol; 80 çıktı. Doktor polikistik over dedi. Bu sonuçlara göre ne yapmam gerekiyor hocam ne demek oluyor bunlar ? Birde Diane diye bir ilaç verdi. Bu ilacın ne gibi etkisi olur ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Engin Korkmazer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Kilo vermeniz, insülin direncinizi yenmeniz ve adetlerinizin düzenlenmesi lazım Bu şekilde şikayetleriniz geriler Geçmiş olsun

12 Mayıs 2021 22:44
CN
Soru Sahibi

1.70 boyunda 56 kiloyum. Ve yemek yiyen biri de pek değilim zaten. Adetlerim kısmen düzensiz. 1 hafta geç yada 1 hafta erken oluyor. Sadece son 1 sene içinde aralıklarla toplam 2 ay gecikti o kadar. Ama Pkodan dolayı LH çıkınca gebe kalamama problemi korkutuyor beni. Böyle olup gebe kalanlar var mı ?

12 Mayıs 2021 23:02
Doç. Dr. Engin Korkmazer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İyi günler Pcos gebe kalma ihtimalinde azalma yapabilse de pcos hastası pek çok kişi kendiliğinden gebe kalabilmektedir. Bu konuda endişe etmemeli doktor kontrolünüzü aksatmamalısınız. Geçmiş olsun

30 Mayıs 2021 13:27