BZ
Soru Sahibi
12 Mart 2018 23:51

Plt yüksek

Selam hocam iyi günler kayseri devlet hastanesine Hematoloji doktoruna kan verdim plt değerim 624 çıkti bundan öncede Memorial kayseri dahiliye doktoru kan aldığında 52 çıkmıştı ve hematolojiye gönderdi onlardada 624cikti simdi benden jak2 testi istedi iliklerinle alakali sorun olabilir ve pihtilasmyla alakali tehlikeli durum olabilir dedi sizce tehlikesi nedir herhangi bir losemi kanser filan olabilirmi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, PLT yüksekliği görülünce gerekli olan testlerden birisi istenmiş. Platelet yüksekiği yaan pek çok sebep vardır. Test sonucu çıkmadan, plt yüksekliğinin sebebi henüz bilinmezken, siz bana adeta sonucunu sorar gibi, tehlikesi hakkında fikir sormaktasınız. Hele bir test sonucu belli olsun ona göre konuşmak gerekir. Geçmiş olsun.

18 Mart 2018 19:02