Öİ
Soru Sahibi
22 Şubat 2016 00:31

Plak kırılması sorunu

2 sene önce diş tellerimi çıkardıktan sonra doktorun verdiği şeffaf plağı kullanmaya başladım.fakat okulda olduğum için ve o plağin gorunusunde rahatsız olmaya başladığım için sadece geceleri takmaya başladım biraz bozulmalar oldu tabi fakat hala kullanıyorum ama plağim kırildi sadece 1 dişimde hafif bozulma var sorum şu kırilan plağin ölçülerine göre yeni plak tasarlanabilir mi yoksa yeniden tel tedavisine başlamak gerekir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Okay Eren
Diş Hekimi

merhaba eğer istediğiniz sadece dişlerinizin şeklinin daha fazla bozulmasını engellemekse benim tavsiyem dişlerin arkasına yapıştırdığımız ince retansiyon telleri var ondan takılabilir. kısa sürede alışılıyor ve kırılmadan ömür boyu kalabiliyor. dişlerin arkasından geçtiği için de estetik bir sorun yaşanmıyor. iyi günler diliyorum.

25 Şubat 2016 13:14