YS
Soru Sahibi
27 Nisan 2021 10:43

Pgt dondurulmuş embriyo

İyi günler hocam, 31 yaşındayım. 4 yıldır (tüp bebek öncesi yapılan tedavilere rağmen ) hamile kalamıyordum. Ilk tüp bebek denememizde hamile kaldım fakat bebeğim 4 aylıkken down sendromu sebebiyle gebeliğim sonlandırıldı. Regüler tip down sendromuydu. Dondurulmuş 14 embriyom var fakat ben onlarda da anomali yaşamaktan çok korkuyorum. Dondurulmuş embriyolara pgt işlemi yapılabilir mi? Bu işlem embriyoya daha da zarar verir mi?. Gebelik oluştuktan sonra bebeğimin yaşamı için karar vermek çok zor. Nasıl bir yol izlemeliyiz?

1 cevap
Cevaplar (1)

bu embriyolardan genetik analiz yaptirabilirsiniz acgh veya ngs yapilabilir

27 Nisan 2021 10:44