KM
Soru Sahibi
4 Eylül 2019 00:24

Pet-bt raporu

Pet-bt raporu serebral ve serebellar gri kortikal alanlarda yas ile uyumlu beklenen duzey ve simetride fdg dagilimi mevcuttur.Subkortikal yapilar normal gorunumdedir.Bas-boyun bolgesinde bileteral submandibuler bolgede, servikal seviye 2A'da birkac adet subsantimetrik yagli hilusu secilen minimal hipermetabolik lenf nodlari dikkat cekmistir(reaktif enflamatuar prosesler)bilateral aksillada yagli hilusu secilen birkac adet lenf nodu patalojik fdg tutulumu saptanmamistir. Akciger parankimi degerlendirildiginde ; her iki akciger parankiminde fdg dagilimi normal fizyolojik sinirlardadir. Karacigerde yaglanmaya bagli diffuz dansite azalmasina eslik eden hafifce heterojen aktivite tutulumu dikkat cekmistir. Dalak ,pankreas ve her iki surrenal glandda fdg dagilimi normal fizyolojik sinirlarda izlenmektedir.Dalak anteriorundamilimetrik boyutlu aksesuar dalak dikkat cekmistir.Mide ve intestinal anslara uyan alanda patolojik fdg tutulumu saptanmamistir.Batin ve pelviste patalojik lenf noduna ait fdg tutulumu saptanmamistir.bilateral inguinal alanda yagli hilusu secilen birkac adet lenf nodu fdg tutulumu gostermeyen (reaktif enflamatuar prosesler) . Aksiyel ve prokimal apendikuler iskelet sisteminde yer yer fokallesen diffuz tarzda artmis fdg tutulumlari dikkat cekmistir.l4 vertebra sv max : yazi ile yaziyorum dokuz nokta elli yedi. Yer yer fokallesen diffuz fdg tutulumu ne demek bide sv max dokuz nokta elli yedi nedir cevaplarsaniz memnun olurum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Klinik bilgi olmadan tetkik sonucu değerlendirmesi yapamıyorum maalesef. İyi günler dilerim.

17 Eylül 2019 19:45