EF
Soru Sahibi
30 Nisan 2021 04:34

Pes ekinovarus

Hocam merhabalar ismim fatma . 7 aylık bir kiz çocuğu annesiyim . Pev'li bir bebeğim var . Doğduğu gün teşhisi konuldu ve biz ertesi gün özel bir hastaneye götürüp tedavisine başladık. 2 günlüktü kızım alçıya alındı tam 7 hafta sürdü bu alçılama . Bu 7 haftanin sonunda küçük bir operasyona aldilar ameliyat oldu kızım ameliyat sonrasindada 2 haftalık bir alçılama yapıldı. Sonra bi ortez kullanımına başladık benim kızım şuanda 7 aylık ve biz 5 inci ayın içindeyiz 5 aydır ortez kullaniyoruz . Tek ayağında var kızımın bu sorun . Sadece sol ayağı pevli sag ayağında hiçbir sıkıntı yok . Benim kızım 5 aydır zar zor idare ettim taktım bu aparati yani ortezi .ama şuanda hiçbir şekilde asla ve asla taktirmiyor zor zar takiyorum ama ayağından çıkartıp atıyor yani hiçbir şekilde kabul ettiremedim çocuğuma bu aparati . Gittigimiz doktorumuzla aramızda bir problem yok kendisiyle tedavinin başından beri irtibattayiz fakat ben doktorumu değiştirmek istiyorum bu yuzden sizi yorumlarda gördüm ve size sormak istedim acaba kızıma bundan sonra bu ortezi takmasam tekrar ayağı içeriye döner mi? Takmam zorunlu mu ? Kızım için çok üzülüyorum.. cevap verirseniz ve kabul ederseniz size randevu alıp getirmek istiyorum kızımı ... Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Müren Mutlu
Ortopedi ve Travmatoloji

Ortezi kullanmak zorundasınız. Başka türlü tekrarlar hastalık. Zor olduğunu biliyorum ama başka çaremiz yok. Geçmiş olsun.

17 Mayıs 2021 12:00