6 Kasım 2013 22:39

Periyodik İdrar Yolu Enfeksiyonu

Hocam; iyi akşamlar,benim 7 yaşında bir kızım var. Son 6 aydır yaklaşık 45'er günlük periyotlarda ,karın ağrısı ile başlayıp ateş ile devam eden ve yaklaşık 5 gün süren bir hastalık dönemi (idrar yolu enfeksiyonu) geçiriyor. Yapılan idrar tahlillerinde çok fazla iltihap ve lokasit çıkmasına rağmen ardından yapılan kültür tahlilinde hiçbir şey çıkmıyor.En son gittiğimiz Fethiye Özel Esnaf Hastanesi üroloji uzman doktoru; bize araştırma hastanesine gitmemizi ve hangi organın bu iltihabı ürettiğinin araştırılıp bulunabileceğini söyledi. Bugün itibariyle karın ağrısı ve ateş rahatsızlığı tekrar nüksetti. Bu konuda ki görüş ve tavsiyelerinizin bizi yönlendirmede çok büyük yarar sağlayacağı kanaatindeyim. İlginiz için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Fatih Çanaklı
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Gecikmiş yanıtım için üzgünüm. Çocuğunuzda gündüz idrar kaçırma ve kabızlık gibi yakınmalar var mı? Okula başlayan kız çocuklarında işeme bozuklukları çok sık görülüyor ve buna bağlı enfeksiyonlar oluşuyor. Düzenli ve sık idrara gitmesi çok önemli. Çocuk ürolojisi veya nefrolojisi uzmanına, sorun vdevam ediyorsa, mutlaka başvurun.

5 Aralık 2013 12:47