CB
Soru Sahibi
23 Kasım 2021 10:58

Perikardit

Hocam merhaba Ck/MB 10. Referans 0-24 Ck 109 referans 29 -168 EKG normal Perikardit olma olasılığı var mıdır ?

3 cevap
Cevaplar (3)

Merhabalar perikardit olasılığını ekarte etmek için mutlaka renkli doppler ekokardiyografi yapılması gerekir verdiğiniz bulgular ile perikardit yoktur denemez geçmiş olsun

23 Kasım 2021 14:19

Perikardit şikayetleri tipik tanısı kolay bir hastalıktır. Geçmiş olsun

23 Kasım 2021 22:53
CB
Soru Sahibi

Hocam değerler de bir anormallik var mı peki ? Ben de agrı yok bişey yok

24 Kasım 2021 11:45

Değerler zaten laboratuarın referans aralıklarını atmışsınız normal olduğu görülüyor. Perikardit ağrısız olmaz. Sizde öyle bir durum yok. Geçmiş olsun

24 Kasım 2021 21:10
CB
Soru Sahibi

Merhaba hocam 1 aydan beri kolsisin günde bi tane. Ve brufen içiyordum Benim perikardit bitmiş 0.000 görülüyordu. Ama kolşisini birden bıraksam tekrar eder mi ? Nasıl bırakabilirim aşamalı olarak ? Bir de diş iltihabı perikardit yapar mı hocam ?

7 Aralık 2021 19:36

Merhabalar perikarditin tekrarını engellemek açısından kolşisini uzun süreli kullanmakta fayda var Bir ay çok kısa bir süredir. Diş iltihabı perikardite neden olmaz geçmiş olsun

9 Aralık 2021 19:59