YB
Soru Sahibi
10 Mart 2018 12:15

penis te sert tabaka

Penisimi çevreleyen plak şeklinde bir zamanla büyüyen bir sertlik oluştu. Bu sertlik sadece penisimi çevreleyen yüzük şeklindedir. İç kısım dokusu normaldir. Ultrason ve MR ı çekildi.mr yazısı: Penisin sol kesiminde cilt altında, penisin dorsal yüzeyine doğru da bir miktar uzanan ve yine penis köküne doğru skrotal yüzeye doğru da bir miktar uzanan T 2 ağırlıklı imajlarda hipointens olarak sinyal veren fibröz plak tarzında T 2 ağırlıklı imajlarda hipointens bir alan izlenmiştir.Kontrastlı imajlarda bu alanda kontrast madde ile boyanımı izlenmektedir. Belirgin bir kitle imajı saptanmadı .Görünümler öncelikli olarak fibröz bir bantı ve plağı düşündürmektedir (travma ? ). Bunun dışında izlenebilen diğer yumuşak dokul arda patolojik sinyal intensitesinde bir alan izlenmedi . Mesane dol umu homojen ve ci dar kalınlığı tabiidi r. Prostat glandı ve seminal veziküller doğal görünümdedir. *Birkaç dr a gittim ama hepsi bu farklı birşey dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımlarınızı rica ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

geçmiş olsun. muayene etmekte fayda var. muayene etmeden yorum yapmak yanlış olur.

12 Mart 2018 09:13