DG
Soru Sahibi
22 Kasım 2017 10:10

PEComa TÜMÖRÜ

Hocam merabalar karın boşluğunda 9 cm kitle amaliyatla alındı patoloji de önce melenoma ile karistirildi sonraki incelemede PEComa çıktı. tefaviye gerek yok dediler.6 ayda bir tüm batın ve toraks tomografi ile takip denildi.Tomografi nin riskleri beni korkutuyor. Ultrason la takip yeterli olmaz mı? Ve PEComa için tedavi gerekiyor mu ? Sizinde görüşünüzü alabilirmiyim.Teşekkür ler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Gül Düzgün, Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ve cevabın gecikmesinden ötürü ayrıca mazur görmenizi diliyorum. Ben bana yavuz.dizdar@gmail.com adresinden gönderilen soruları da her gün düzenli yanıtlıyorum, dolayısıyla iş temposunu da dikkat alırsanız her yere yetişmem mümkün olmuyor. Bu tümörün adını ben de ilk defa duyuyorum, nadir görülen ve başka bir girişim gerektirmeyen türlerden biri olsa gerek. Bunu batın için ultrasonografi ile de izleyebilirsiniz, ama yapanın becerisine bağlıdır. Radyasyondan endişe ediyorsanız MR da bir seçenek olabilir. Saygılarımla Yavuz Dizdar

31 Aralık 2017 11:44