uo
Soru Sahibi
5 Şubat 2020 14:57

patoloji sonucu

hocam patoloji sonucum çıktı 21 ay önceki endoskopide antrumda intestinal metaplazi çıkmıştı miktop yoktu şimdi yeniden endoskopi yaptırdım bu seferde şunlar yazıyor( ANTRUM: aktivasyon(-),kronik inflamasyon(++) intestinal metaplazi (-),atrofi (-), lenfoid agregat(+),helikobakter plori(++) KORPUS aktivasyon(-),kronik inflamasyon(+),intestinal metaplazi(-), atrofi(-), lenfoid agregat(-) helikobakter plori(+) Hocam geçen sefer metaplazi olup şimdi olmamasını sordum gastroloji hocama olabilir yenilemiş kendini geri dönmüş dedi olabiliyor mu böyle?birde helikobakter için 2 hafta antibiyotik tedavisi verdi raneks ve alfoxil birde flagyl 1 ayın sonunda gaytada HP bakılacak dedi,ben 2 yıldır metaplazi için stres yapıyordum şimdi o geçti mi yani?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Metaplazi gerileyebilir. Sizde de olduğu gibi... H. Pilori iin tedavi uygulamışlar. Tedavinizi yapınız. Geçmiş olsun. İyi günler

5 Şubat 2020 17:06
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Metaplazi düzelmiş. Geçmiş olsun

5 Şubat 2020 17:06
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

.

5 Şubat 2020 20:59
uo
Soru Sahibi

Hocam 2 hafta helikobakter için antibiyotik kullandım raneks-alfoxil-factive ve flagl,bugün tekrar gittim doktora bu seferde 2 haftalık ilaç yazdı renny duo şurup,dicetel ve kreon 2 haftad bunları kullandıktan sonra gaita testi yapılacakmış yalnız bu dicetel bende bulantı yapmıştı bir kere kullandığımda,bunu kullanmasam sıkıntı olur mu?helikobakteri öldüren antibiyotikler değil mi?benim midemde bir sıkıntı yok şuan için çünkü

21 Şubat 2020 12:35
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba İlosaç yan etkisiyle ilgili doktorunuzla görüşünüz. Başkasının yazdığı ,ilaçlar hakkında yorum yapmayı doğru bulmuyorum, özellikle muayene etmediğim bir hasta için...

23 Şubat 2020 14:41