ÇE
Soru Sahibi
5 Haziran 2016 23:33

Pataji yorumu

Hocam babam kapalı prostat ameliyati oldu.63 yaşında.patoloji sonucunu yorumlayabilirmisiniz? Mikroskopik bulgular:gönderilen materyalin mikroskopik incelemesinde prostat dokusunun %70 inde diffuz infiltrasyon gösteren atipik epitelyal hücrelerden mensey almış granduler yapılar oluşturacak şekilde dizilim gösteren maling neoplastik yapı izlendi.diğer prostat dokularinda stromada artim, dağınık MNIH infiltrasyonu ve glandlarda hiperplazi izlendi. Patolojik tani:prostat tür AdenoCA (gleasons skoru 2+2=4/10 Prostat bening neoplazm Kr prostatit

2 cevap
Cevaplar (2)

Prostat kanseri. Tedavi için doktorunuzla görüşün

6 Haziran 2016 12:15
ÇE
Soru Sahibi

Hocam cevap için tesekkürler.ne yapabileceğimiz konusunda biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz. Skorlama sayısı çok mu yüksek.

6 Haziran 2016 15:44

Gleason skoru çok yüksek değil, ama mutlaka takip ve tedavi gerekir. Doktorunuza danışmanızı öneririm

8 Haziran 2016 14:59