KC
Soru Sahibi
29 Aralık 2018 00:12

Pankreas safra kusma

Merhabalar annem 50 yaşında safra ameliyatından altı ay sonra kusmaları aşırı kansızlık ve zayıflama başladı birkaç doktora gidildi pankreas baş kısmında kitle olduğu söylendi tomografi verildi fakat bu süreçte ne yese kusuyor beslenemiyor haliyle çok halsiz kaldı. Doktoruyla konuştuğunda sonucu görmeden serum tedavisi almaması söyleniyor fakat sonuçları almaya beş gün var ve yemiyor içmiyor. Ayrıca şeker hastası ve ilacını kullanmaya devam ediyor. Bu süreçte serum talep etmesi sıkıntı yaratabilir mi veya nasıl bir yol izlemeliyiz. Acilen bir yol gösterebilirseniz çok memnun kalırım.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Serdar Turhal
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba; Öncelikle geçmiş olsun, patoloji sonuçları beklenirken serum takviyesi yapılmasında bir sakınca yok, faydalı da olabilir, biyopsi sonuç vermezse kan analizi ile (likit biyopsi) tümör tanısının kesinleştirilmesi de düşünülebilir, kolay gelsin

30 Aralık 2018 13:38
KC
Soru Sahibi

Teşekkür ediyorum hocam ilginize.

30 Aralık 2018 23:15
Prof. Dr. Serdar Turhal
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

iyi seneler, güzel haberlerinizle görüşmek dileğiyle

31 Aralık 2018 09:50