CY
Soru Sahibi
31 Temmuz 2021 00:25

Panik bozukluk

Hocam selamlar bende panik bozukluk tanısı var ama 2 yıldır selectra rexapin ve buspon içiyorum benim sorum şu ki ben bekçi, hava kuvvetlerinde sözleşmeli er olabilir miyim benim tanı sanırım çok hafif psikiyatrik rahatsızlıkmis buda araştırdığım kadarıyla silahlı mesleklere pek engel değilmiş sizin düşünceleriniz nelerdir?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Mevcut yönetmeliklerde kişinin herhangi bir psikiyatrik tedavi almış olmasının silahlı görev yapmasına engel olduğu kesin olarak belirtilmektedir. 2 yıl süre ile antidepresan, antipsikotik ve anksiyolitik ilaç gruplarını içeren bir tedavi alıyor olmanız yoğun stres ve dikkat gerektiren işlerde sorun yaşayacağınızı gösteriyor. Değerlendirme esnasında psikiyatri hekiminiz bunları göz önünde bulunduracaktır.

1 Ağustos 2021 18:59