AS
Soru Sahibi
29 Nisan 2021 02:12

P e y r o n i e

Merhaba hocam iyi günler Penisim için doktora gittiğimde peyronie teşhisi konuldu E vitamini ve gut hastalarının kullandığı bir ilaç kullandım yaklaşık 5 ay olumlu bir yönde ama herhangi bir gelişme olmadı yamukluk derecesini ölçtürmedim ama tahmini 30-45 derece arası.ameliyat olmak istemiyorum ameliyat dışında hangi tedaviyi yaptırabilirim bana yardımcı olabilir misiniz hocam 2 yıldır bunun için uğraşıyorum psikolojik boyutu ayrı bir dert cevaplayıp yardımcı olursanız çok teşşekkür ederim 🙏

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Geçmiş olsun maalesef peyroni hastalığında medikal tedavi ile ilgili halen yüz güldürücü bir tedavi bulunmamaktadır. Halihazırda kullandığımız ilaç tedavisinin sonucu pek de değiştirmeyeceği son çalışmalarda ortaya kondu. Peyroni hastalığından semptomatoloji üç başlık altında toplayabiliriz; başlangıç döneminde ağrı, uzun vadede ise eğrilik ve erektil disfonksiyon yani sertleşememe. Avrupa üroloji topluluğu ve Amerika üroloji topluluğunun Güncel tedavi yaklaşımında erektil disfonksiyon için ilaç tedavi leri ikinci basamakta ESWT 3. Basamakta ise penil protez uygulaması önerilmektedir. Eğrilik (Penil Kordi) tedavisinde ise cerrahi düzeltme operasyonun altın standart yaklaşımdır. Her ne kadar ilaç tedavileri ile son iki problemi çözemez bile cerrahi yaklaşım etkin bir çözüm olarak sunulabilmektedir. Sonuç olarak Aydın bey özellikle 35-40 derece eğrilite varsa psikolojinizi bozmanın bir anlamı yok cerrahi düzeltme için başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim

29 Nisan 2021 09:02